Hoe ziet de school van morgen eruit? Zullen klaslokalen er over 10, 20 of 30 jaar helemaal anders uitzien? Welke rol spelen artificiële intelligentie, duurzaamheid en de stem van leerlingen in de toekomst van het onderwijs?

Met de posterwedstrijd ‘Imagine the School of Tomorrow’ nodigt eTwinning Europe leerlingen uit heel Europa uit om hun visie op de toekomst van de school creatief vorm te geven. De wedstrijd sluit aan bij het jaarlijkse eTwinning-thema Future-ready Schools en moedigt scholen aan om na te denken over hoe ze leerlingen kunnen voorbereiden op een snel veranderende wereld.

Maak een poster over het eTwinning-jaarthema, bijvoorbeeld

  • samenwerking binnen de schoolgemeenschap,
  • toekomstgerichte vaardigheden,
  • inclusie,
  • leerlingenparticipatie
  • veerkrachtige scholen…

Leerlingen mogen individueel, in groep of met een volledige klas deelnemen.

De wedstrijd staat open voor scholen die geregistreerd zijn op eTwinning. Er zijn 4 leeftijdscategorieën:

  • Kleuteronderwijs (tot 6 jaar)
  • basisonderwijs (7-11 jaar)
  • lager secundair onderwijs (12-15 jaar)
  • hoger secundair onderwijs en beroepsonderwijs en -opleiding (16-19 jaar)

Posters mogen digitaal of met de hand gemaakt worden, maar moeten als JPG- of PNG-bestand worden ingediend. Het creatieve idee en de uitvoering moeten van de leerlingen zelf komen. Posters die volledig met AI-tools zijn gemaakt, worden uitgesloten.

Inzenden kan tot 1 maart 2027. Winnaars ontvangen een prijs voor hun school of klas. De winnende posters worden gebruikt in eTwinning-campagnes en evenementen in heel Europa!